Arneštovický mlýn - I. Běh

Informace o táboře - 2013

https://www.arnestovice1beh.cz/?utm_source=vasekladno&utm_medium=banner

2.7.2013

Zdravíme všechny rodiče z hradu Arneštejna. Konečně tu máme teplo a dnes se byly i některé oddíly vykoupat v Křelovicích u rybníku. Žádná zranění nám loupeživý rytíř Pancíř nezpůsobil, tak mají všechny děti i vedoucí úsměvy na tváři. Brzy se zde objeví i odkaz na fotografie z tábora, tak se máte na co těšit. Bohužel nemáme v táboře možnost připojení k internetu, tak musíme internetu naproti mimo tábor. Král Karel IV. nám první den předal klenoty a hned zase odjel do Bavor. I přes usilovné hlídání klenotů dětmi na nás dnes loupeživý rytíř Pancíř poprvé zaútočil a odcizil nám některé zbraně, tak musíme rychle zase nějaké vyrobit popřípadě vykoupit, pokud nám zanechá nějakou zprávu.
Všechny srdečně doma zdravíme.
 

24.6.2013

Ahoj, máme před sebou poslední týden a jistě se ptáte, jak je to s odjezdy na tábor.
 
Způsob dopravy je zajištěn autobusem (autobusy budou označeny cedulkou LDT Arneštovice i místem srazu)
 
 
Kladno - Sítná (parkoviště před kinem Hutník)
  Vedoucí autobusů: Jan Rojek - tel. 725 290 700 1. autobus 
  Petra Sedláková - tel. 603 776 049 2. autobus
  Sraz: 29. června 2013 - 7:30 hodin - odjezd 8:00 
  Předpokládaný příjezd: 13.července 2013 - 13:30 hodin
 
Praha - za autobusovým nádražím Roztyly (u OBI)
  Vedoucí autobusů: Kamila Hůrková- tel. 728 201 272 
  Sraz: 29. června 2013-8:15hodin - odjezd po příjezdu autobusů č.1 a č.2 z Kladna
  Předpokládaný příjezd: 13.července 2013- 12:30 hodin
 
 
Týnec nad Sázavou (autobusové nádraží)
  Vedoucí autobusů : Ladislav Král - tel. 606 418 150
  Sraz: 29. června 2013-8:30hodin - odjezd 9:00
  Předpokládaný příjezd: 13.července 2013- 12:30 hodin
 
 
Benešov u Prahy (naproti nové budově OSSZ)
  Vedoucí autobusů : Lukáš Chroust - tel. 723 929 595
  Sraz: 29. června 20139:00hodin - odjezd 9:30
  Předpokládaný příjezd: 13.července 2013- 12:30 hodin
 
  Kontakty a adresu tábora naleznete v sekci Kontakt.
 
Prosíme rodiče předat vedoucímu zdravotní kartičku pojištěnce, druhou část přihláškyobálku s léky, pokud dítě nějaké užívá. ( na obálce jméno dítěte s popisem léků - kolik a kdy). Rodiče jsou povinni si dítě vyzvednout osobně - při zpoždění autobusu, prosíme o trpělivost. Doporučený seznam věcí na tábor v Arneštovicích naleznete v sekci Co na tábor
 
 

10.6.2013

     Ahoj, o víkendu jsme se byli podívat, jak dopadl hrad Arneštejn po povodních, ale kde nic, tu nic. Jakoby se mu povodeň zázračně vyhnula, jen lávka měla na sobě pár větviček. Začali jsme stavět speciální a nedobytnou tvrz na ochranu korunovačních klenotů, ještě lepší než "na 7 západů zamčenou komnatu". Pokud Vás zajímá, jak ona tvrz, zatím beze jména, vypadá, neváhejte se kouknout na fotografiehttp://www.arnestovickymlyn.moxo.cz/galerie.php. Pokud však máte raději překvapení, počkejte si, už jen tři týdny, do tábora. Tvrz dostane své jméno hned při svém netradičním křtění. Pokud máte jakýkoli dotaz, neváhejte nás kontaktovathttp://www.arnestovickymlyn.moxo.cz/kontakt.php
 
AHOJ všem, a hlavně našim táborníkům a jejich rodinám.
 
 

21.5.2013

      Ahoj po delší době! Dlouho jsme se Vám neozvali, ale to neznamená, že jsme na tábor zanevřeli, ba naopak! Táborové přípravy jsou z větší části hotovy. Teď už jen stačí dát po dlouhé zimě hrad Arneštejn do pořádku, postavit hradby a vše vysmejčit tak, abyste se zde měli zas jak v bavlnce.
Připravili jsme pro Vás novou část stránek se jménem "Co na tábor", kde se můžete dozvědět, jaké věci si vzít s sebou a naopak jaké nechat doma, nebo také jaké věci budou letos potřeba k celotáborvé hře apod...
 
Pokud vás zajímají další informace, můžete je nalézt na adresehttp://www.arnestovickymlyn.cz/index.htmlv sekci tábor.
 
Přesný termín je 29.6.-13.7.2013, téma Císař Karel IV a cena činí 5300,-
 
 

1.1.2013

      Ahoj všem našim příznivců a přátelům. Doufáme, že jste prožili nádherné svátky klidu, pohody, cukrovíčka, řízečků, salátů, dárečků, třeba i nějaké lyžovačky a dalších vánočních radostí. Přejeme Vám vše nejlepší do nového roku 2013.Nechť je lepší než rok 2012.Každému hojnost zdraví, štěstí, lásky, penízků a vše co si přeje. Když už nám ten svět neskončil, pojďme si ho nadále užívat!
 
Váš LDT Arneštovice 
 

6.12.2012

        Za dob našeho otce vlasti (Karla IV.), kdy ještě nebyl postaven hrad Karlštějn. Král Karel před cestou do Bavor nevěděl, kam bezpečně ukrýt své překrásné korunovační klenoty. Avšak jednou ho jeho věrní koně zanesli k nám dobře známému hradu Arneštejnu. Král Karel si dlouho a důkladně procházel jeho prostory. Procházel od sklepení přes jídelnu až po lóže a nakonec našel prostornou, na 7 západů zamčenou nepoužívanou komnatu. “Toto se nám líbí” zvolal. S purkrabím hradu se domluvili na tučné odměně a král Karel odjel. A s jeho další návštěvou přijedou i korunovační klenoty.

Pomůžete purkrabímu ochránit korunovační klenoty a získat vysněnou odměnu od krále Karla?

Přidáte se ke středověkému rodu a vaším úkolem bude uchránit korunovační klenoty před loupeživým rytířem Pancířem a až se za 14 dní bude král Karel vraceti, bezpečně je odevzdati. Samozřejmostí, za pečlivou ochranu, je i královská odměna.

 

Na hradě Arneštejně je o zábavu postaráno. Čeká Vás(i nás) mimo obtížných úkolů ochrany i spousta dobrodružství, sportu, zábavy a her. Také oblíbené spaní pod nebem posypaným hvězdami, letní kino a koupání v osvěžující vodě není výjimkou……….