Arneštovický mlýn - I. Běh

FAQ - Často kladené dotazy

Jaké tam máte počasí?

Objednáváme vždycky to nejlepší - ne vždy to nejlepší dostaneme!

 

Jak dlouhý je váš turnus?

Turnus trvá 14 dní respektive 13 dní na táboře a 2 krát půl den dopravy na tábor a z tábora. Odjíždíme ráno v první sobotu v červenci (někdy poslední v červnu) a vracíme se v poledne soboty za 14 dní.

 

Kdy a odkud odjíždíte a přijíždíte na tábor?

Odjezdy na tábor se většinou nemění a odjíždíme v následujících časech z následujících míst. Kontrolujte aktuality, místo a čas upřesníme nejpozději týden před odjezdem.

Kladno - Sítná (parkoviště před kinem Hutník)
Sraz: 1. sobota letních prázdnin - 7:30 hodin - odjezd 8:00    
Předpokládaný příjezd: 3. sobota letních prázdnin - 14:30 hodin

Praha - za autobusovým nádražím Roztyly (u OBI)   
Sraz: 1. sobota letních prázdnin - 8:45 hodin - odjezd po příjezdu autobusů č.1 a č.2 z Kladna  
Předpokládaný příjezd: 3. sobota letních prázdnin - 13:30 hodin  

Týnec nad Sázavou (autobusové nádraží)
Sraz: 1. sobota letních prázdnin - 8:45 hodin - odjezd 9:15
Předpokládaný příjezd: 3. sobota letních prázdnin - 13:45 hodin

Benešov u Prahy (naproti nové budově OSSZ)
Sraz: 1. sobota letních prázdnin 9:00 hodin - odjezd 9:30
Předpokládaný příjezd: 3. sobota letních prázdnin - 13:30 hodin

 

Mohu s vámi poslat dítě na kratší dobu?

Bohužel toto připouštíme pouze v krajních případech. Výrazně nám to narušuje chod tábora. Mění se tím vyrovnanost oddílů v CTH, osazení v chatkách, některým dětem se začne stýskat a další nepříjemnosti. Místo řešení těchto problémů můžeme věnovat více času dětem a přípravě zábavy pro ně. A navíc děti přijdou o první nástup a seznamování nebo na konci o honbu za pokladem a závěrečnou diskotéku. Zvažte prosím, není-li lepší poslat dítě na celou dobu.

 

Jak mohu přihlásit svoji dceru/syna?

Na tomto odkaze PŘIHLÁSIT DÍTĚ naleznete průvodce přihlášením na tábor. Ve zkratce.Vyplníte formulář, odešlete a čekáte na přičazení čísla přihlášky. A pak už jen sledujete, v jakém stavu je vaše přihláška. STAV PŘIHLÁŠKY

 

Jak mohu přihlášku zaplatit?

Na odkazu STAV PŘIHLÁŠKY se po přihlášení zobrazí informace k platbě ihned, jakmile budete mít přiřazené číslo přihlášky.

 

Mohu k přihlášce přiložit vlastní potvrzení o zdravotní způsobilosti?

Ano. Potvrzení platí rok a tím pádem má spousta rodičů potvrzení vlastní, které přikládá k různým přihláškám. I my tedy přijímáme potvrzení o zdravotní způsobilosti na jiném papíře, než je náš vzor na přihlášce. 

 

Dítě nemůže jet na tábor, chtěl(a) bych zrušit již zaplacenou přihlášku. Vrátíte mi peníze?

Obecně platí tyto storno podmínky:

Při zrušení účasti na objednaném pobytu (tj. zrušení smluvního vztahu, který vznikl podepsáním a odevzdáním přihlášky) si vyhrazuje provozovatel LDT právo účtovat následující storno poplatky:
20% z celkové ceny poukazu při zrušení více než 40 dnů před nástupem
50% z celkové ceny poukazu při zrušení 39 - 20 dnů před nástupem
80% z celkové ceny poukazu při zrušení 19 - 2 den před nástupem
100% z celkové ceny poukazu při zrušení v den před nástupem a později

Účast pobytu je zrušena ke dni, kdy elektronickou formou (emailem) nebo písemně s podpisem zákonného zástupce dodáte oznámení o zrušení účasti provozovateli LDT.

V případě onemocnění v den nástupu (nutné doložit zprávou ošetřujícího lékaře) nebo předčasného opuštění LDT ze zdravotních důvodů, bude vrácena odběrateli pouze částka ve vy?ši prokazatelně ušetřeny?ch nákladů, nejvy?še však do 25% celkové ceny poukazu.

Za zrušení pobytu se 100% storno poplatkem je nutno považovat i nedostavení se k odjezdu nebo vyloučení z pobytu při vážném narušování zotavovací akce ze strany zotavované osoby.

 

Co mám zabalit své dceři/synovi s sebou?

Podrobný seznam si můžete stáhnout zde. Každý rok aktualizujeme část "pro celotáborovou hru", zbytek zůstává stejný.

Chtěli bychom se přijet podívat na syna/dceru v průběhu tábora.

Ano to je možné. Máme však pravidla, že každá návštěva tábora zůstává u brány a jen ve výjimečných případech ji pouštíme do tábora. Musíme brát ohled na ostatní děti, které nemají možnost setkat se s rodiči během 14dnů na táboře. 

 

Chceme své dceři/synovi psát pohledy. Jakou má tábor adresu?

Na stránce kontakty naleznete všechny možnosti, jak se spojit s táborem. Děti mají pohledy velice v oblibě.

 

Chceme své dceři/synovi poslat balíček. Je to možné?

Ano je. Pro poštu jezdíme každý den a s balíčky není žádný problém. Poté, co naši zdravotníci v přítomnosti dítěte zkontrolují obsahu balíčku, je dítěti balíček bez odebrání desátek předán.

 

Volám na uvedená čísla na stránce s kontakty a nikdo mi to nebere. Co mám dělat?

V táboře není dobrý signál a je tu veliká pravděpodobnost, že se napoprvé nedovoláte. Zkoušejte to prosím vícekrát.

 

Jak je to s mobilními telefony?

Zvažte prosím dobře, zda-li dáte dětem na tábor mobilní telefon. Hrozí poškození nebo ztráta v přírodě. Mladší děti navíc často využívají telefon při sebemenším stesku nebo konfliktu s kamarádem. Tuto situaci opravdu nejlépe vyřeší oddílový vedoucí přímo na místě a telefonický rozhovor na dálku s rodiči tuto situaci jen ztíží. Věřte, že pokud by to situace vyžadovala, budeme vás včas informovat. Provozovatel nemůže ručit a neručí za ztrátu, poškození nebo odcizení.

 

Co ostatní elektronická zařízení?

Nedoporučujeme dětem s sebou dávat jakákoliv elektronická zařízení. Je to zbytečné, o zábavu bude totiž dobře postaráno. Provozovatel nemůže ručit a neručí za ztrátu, poškození nebo odcizení.

 

Jak je zajištěn zdravotnický dozor?

V táboře máme dva certifikované a proškolené zdravotníky (258/2000sb §11 odst. 1a), kteří mají dlouholetou zkušenost s dětmi. Zdravotnický dozor je k dispozici 24h denně. Zdravotnický dozor má vždy k dispozici auto pro případný převoz do nemocnice. Má určené prostory (marodku), kde jsou pokoje pro nemocné děti, ošetřovnu se vším potřebným zdravotnickým vybavením. Na ošetřovně se vedou veškeré zdravotní záznamy (kousnutí klíštěte, úraz, zpráva z nemocnice). Zdravotníci také dohlíží na pravidelné braní léků a upozorňují oddílové vedoucí na případná rizika (alergie) a kritické situace, které mohou nastat.

 

Má mít s sebou dítě nůž?

Je lepší, když s sebou dítě má nůž. Využíváme ho například při opékání buřtů, na celodenním výletě a dalších činnostech. Při práci s noži však panuje přísná kázeň a pravidla, která nesmí nikdo porušit! Instruujte prosím své děti už doma, aby bez příkazu vedoucího svévolně nůž nepoužívaly. Pokud chcete dát svému dítěti nůž, který je tupý popř. nekvalitní, raději ho zanechte doma. Hrozí totiž daleko větší nebezpečí úrazu.

 

Jak staré jezdí na tábor děti?

Našim nejmladším táborníkům je teprve 6 let a těm nejstarším už je 15let. Věkový rozsah je přibližně stejný jako věk na základní škole.

 

Jak rozdělujete oddíly a který vedoucí se bude o naší dceru/syna starat?

Oddíly jsou rozdělené na mladší a starší. Do mladších oddílů spadá věk 6 - 9 a do starších 10 - 15. Oddíly jsou smíšené a stará se o něj vždy dvojice vedoucí-praktikant. V případě starších a ukázněnějších dětí je někdy u oddílu jen vedoucí. Přesné jméno vedoucího však do poslední chvíle nevíme, dochází totiž dost často k přesunům.