Arneštovický mlýn - I. Běh

O nás

Původně jsme byli jen parta kamarádů, která chtěla pokračovat v táborové tradici a tak prozkoumávala různé možnosti. Roku 1994 se ale naskytla příležitost jet a organizovat tábor v areálu Arneštovického mlýna. Od té doby se nabalovali další lidé, někteří pokračovali dále, jiní zase ne a tak naše složení dosáhlo velké různorodosti a objemu. Můžete mezi námi najít vysokoškoláky, stavaře, chemiky, hasiče, policajty, vývojáře SW, přijímací techniky, daňové poradce, odborníky na nanovlákna či historii, ale také třeba pomocné, střední školou povinné, vedoucí. Všechny nás však spojuje láska k táboru a k tomu, co děláme.

Za tu dobu jsou již mezi vedoucími děti vedoucích, kteří si pamatují první roky a už jen čekáme, kdy na tábor začne jezdit další, třetí, generace. 

Mezitím jsme v roce 2020 založili pořádající spolek - Herní spolek MoMo a přešli tak z role zaměstanců Areálu Arneštovického mlýna do role pořadatelů, organizátorů a nájemců. Změna to nebyla velká, potvrdili jsme si tím jen to, co už jsme ve své podstatě dělali do té doby a stali se nezávislými.   

Pro nás ale není jen těch 14 dní, na které bychom se sešli a poté si šli zase každý svým směrem. Scházíme se a připravujeme se na tábor celý rok a když zrovna nevymýšlíme, co nového zakomponovat do celotáborovky, jezdíme společně na různé akce - na lyže na hory, na kole na výlet nebo závody, na Moravu do sklípku, na pivko na zahrádku, na zabíjačku, Velikonoce, Vánoce či jen tak, že je pondělí...

Do svých řad přijímáme kohokoliv a to hlavně z řad dětí, kteří, když jsou starší, jsou skvělými adepty na pomocné vedoucí....